Evinizde cildinizi yumuşatmanın, parlaklaştırmanın ve eski deriden yüzünüzü arındırmanın artık çok kolay ve basit yolları var. Sizde cildinize uygun kürünüzü seçebilir ve uygulayabilirsiniz.


Muz maskesi
Kuru ciltlerin nemlenmesinde oldukça etkilidir. Cildinizin güçlenmesini sağlar ve yüzünüzün rahatlamasına çok büyük bir yardımı vardır. İşlemi uygulayabilmeniz için bir adet muz yeterli olacaktır. Muzu püre haline getirdikten sonra masaj yaparak 15 dakika yüzünüze uygulayın. Sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Haftanın 3 günü düzenli olarak yüzünüze uygulamalısınız.


Elma sirkesi
Kokusu biraz bizi rahatsız etsede yağlı bir cildiniz varsa kullanmak isteyeceğiniz bir maske olacaktır. Cildin parlak gözükmesini sağlar. Yarım su bardağının içine 2 kaşık sirke koyduktan sonra bunu pamuk yardımı ile masaj yaparak yüzünüze sürünüz. Yüzünüzde kuruduktan sonra isterseniz yıkayabilirsiniz.

Yoğurt
Yağlı ve karma ciltler için cildi yumuşatmak ve yağdan arındırmak için yoğurt oldukça etkili bir maske olacaktır. Kese yoğurdunu bir yemek kaşığı olacak şekilde kullanabilirsiniz. İnce tabaka halinee yüzünüze uygulayarak sürdükten sonra kurumasını beklemelisiniz. Kuruduktan sonra soğuk su ile yıkayabilirsiniz.

Limon
Kuru ve karma ciltleri düzenlemek ve nemlendirmede oldukça etkilidir. Bir su bardağının yarısını zeytin yağı ile doldurduktan sonra üzerine bir adet limon sıkmalısınız. Bir pamuk yardımı ile cildinize masaj yaparak uyguladıksan sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz.


Salatalık
Yağlı, kuru ve karma ciltlerin rahatlıkla uygulayabileceği bir maskedir. Cildinizi rahatlatma nemlendirme ve düzenlemede oldukça etkilidir. Bir adet salatalığı püre haline getirdikten sonra yüzünüze masaj yaparak uygulayınız. Sonra soğuk su ile yıkayabilirsiniz.


Bal
Soyucu maskedir. Bir kaşık bala ezilmiş bi miktar badem koymalısınız. Yüzünüze evde kullanmadışınız bir fırça kullanarak sürebilirsiniz. Yüzünüze sürdükten sonra 15 dakika kurumasını bekledikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz.