Bayanlar için saç bakımı, güzelliği, parlaklığı oldukça önemlidir. Güzel gözükmek için saçımızı bir sürü işlemden geçiririz ve saçlarımız bunların karşısında gücünü yitirir. Saçımıza uyguladığımız boya, düzleştirici, maşa gibi yardımcı metaryeller güzel gözükmemizi sağlar fakat sağlıklı bir saça sahip olmaya yardımcı olmaz. Keçe gibi, yıpranmış ve taradıkça esneyen saçları kendine getirmenin aslında çok kolay rahatlıkla uygulayabileceğimiz püf noktaları vardır.

 

Daha kolay taradığınızı düşündüğünüz o taraktan hemen vazgeçmelisiniz. Çünkü saçlarınızı tararken kopmasına yol açıyor. Saçlarınızı çapraz uçlu tarakla taramanız saçlarınızın kırılmadan, kopmadan ayrılmasına yardımcı olacaktır.

Saçlarınızı kurutma aşamasında karıştırarak taramaktansa çapraz uçlu tarak yardımı ile kurutursanız düz saçlar elde edebilirsiniz. Sonrasında ince bir lastik ile hafif bir şekilde aşşağadan toplarsanız kabarmasını engelleyebilirsiniz.

Saçlarınıza haftanın 2 günü bakım yağı uygulayarak saç uçlarınızın yumuşamasını ve kendine gelmesini sağlayabilirsiniz. Saçlarınıza yaptığınız bakım yıpranan bölgelerin yumuşayarak kopmasını önleyecek ve saçlarınızı tararken daha kolay açılmasına yardımcı olacaktır.

Duştan çıktıktan sonra sert bir havlu yerine yumuşak bir havlu ile saçlarınızı kurularsanız saçlarınızın zarar görmesini ve kırılmasını önleyebilirsiniz.